Zowel het kasteel als het stadspark zijn nog nalatenschappen van het cultuurhistorisch verleden van de stad. Maar helaas is dat verleden nog nauwelijks te zien in het huidige straatbeeld. Door de vestiging van grote winkelketens, de aanleg van de Traverse en de bouw van nieuwbouwprojecten, zoals de voormalige bibliotheek, is er veel gesloopt in het centrum van onze stad. Dit is goed te zien op oude foto’s en ook in de Stadsgalerij waar schaalmodellen van verdwenen historische panden en bouwwerken te zien zijn. Dat is ook een van de redenen waarom D66 Helmond de kop van de Mariaschool, bij het nieuwe Speelhuis, graag wil behouden. Precies een jaar geleden heb ik ook al geschreven over dit onderwerp en sindsdien zijn er een aantal ontwikkelingen geweest. Graag breng ik jullie hiervan op de hoogte.
Daarom heeft D66 Helmond begin deze maand ook raadsvragen gesteld aan het college van burgemeester en wethouders die je kunt teruglezen op de weblog. We hebben onder meer de vraag gesteld of het college kan bevestigen, dat het gebouw behouden blijft. Deze week hebben we van het college een reactie ontvangen op onze vragen. Hierin is geantwoord dat naar verwachting eind dit jaar duidelijk is of een nieuwe passende bestemming kan worden gevonden. Als dit niet lukt zal opnieuw met de raad worden bekeken wat met het gebouw moet gebeuren.
Helaas hebben we niet de bevestiging gekregen waarop we hadden gehoopt en is het nog steeds niet zeker of het gebouw behouden blijft. We krijgen enkel de zekerheid dat de gemeenteraad het nogmaals zal bespreken. Wat ons betreft is het prima om te bespreken wat de toekomst van het gebouw moet worden (bijvoorbeeld de invulling van het gebouw en het behoud in eigen beheer of verkoop aan een externe partij), maar het hoofdstuk slopen hebben we vorig jaar al gesloten. Dat is dus wat D66 Helmond betreft niet meer aan de orde.
Gaby van den Waardenburg
Raadslid D66 Helmond
In de reacties staat een update van de weblog.