Autobrand op industrieterrein (2 foto’s)
Vanavond om 23.15 uur stond er een personenauto in brand op de Nieuwe Industrieweg op het industrieterrein. Die auto stond tegen een pand met 2e hands auto’s. De brandweer kon voorkomen dat het pand verdere schade opliep.
Harrie Fotografie maakte de onderstaande foto’s.


Als ik het gebouw van de LEVgroep binnenga staat Siska Veldman – coördinator Vluchtelingenwerk – al in de hal op me te wachten. Zij is een van de medewerkers die zich met hart en ziel inzet voor vluchtelingen die een nieuw leven in Helmond en omgeving proberen op te bouwen. Nu ben ik geen vluchteling, toch kent ze me al een beetje: ze heeft ervaren dat ik slecht kan integreren, moeilijk een nieuwe taal leer en keer op keer ongeschreven regels overtreed. Maar daarover begint ze gelukkig niet. Siska stelt me voor aan de anderstaligen die hier zijn om samen met hun taalmaatje over Helmond te schrijven.
(Te) hard rijden is een keuze. Ik woon sinds een tijdje aan de Traverse en als ik uit het raam kijk, zie ik dat het best een populaire keuze is. Maar is het ook een verstandige keuze? Behalve dat het misschien leuk is, heeft het verder vooral nadelen. Veel meer dan je in eerste instantie zou verwachten.




Jongeren op het 
De politie heeft vannacht een 17-jarig meisje en een 21-jarige vrouw (beide uit Helmond) en een 24-jarige man uit Breda aangehouden op verdenking van zware mishandeling / openlijke geweldpleging. Het trio was in de Veemarktstraat in Breda betrokken bij een vechtpartij, waarbij een 25-jarige man uit Prinsenbeek gewond is geraakt. De precieze aanleiding voor de vechtpartij is nog niet bekend.
Donderdag en vrijdag hield de politie snelheidscontroles op de Mierloseweg en de Hoofdstraat. Van de 3868 passanten werden er 21 betrapt op te hard rijden.
Gisterenavond heeft de politie op het 
Ruim drie eeuwen geleden, in november 1700, ontvluchtte een rebellerende tiener in het stedeke Helmond haar ouderlijk huis. De 18-jarige Sophia Alberts nam de benen, maar niet letterlijk. Dan was ze waarschijnlijk niet ver gekomen en hadden het ouderlijk en ander bevoegd gezag haar wel achterhaald. Na enige dagen op een schuiladres – nog altijd in Helmond – slaagde ze er met hulp en verborgen in een voerkar Venray te bereiken. Die plaats lag in een soort buitenland en behoorde niet tot het gezag van de Republiek der Verenigde Nederlanden. Daar was ze dus vrij en veilig voor eventuele ‘uitleveringsverzoeken’. Naar huis wilde ze beslist niet, haar vader mishandelde haar. De ouders hadden blijkbaar spijt en/of voelden de publieke schande: ze deden alles wat in hun vermogen lag om haar terug te krijgen. En hadden daarbij volop steun van de autoriteiten: vader (notaris) en moeder Alberts waren vooraanstaande protestantse ingezetenen. Ze wisten de kerkelijke en wereldlijke autoriteiten aan hun kant. De vlucht werd nog veel erger doordat Sophia eenmaal op vrij grondgebied ‘overliep’ naar ‘het ware geloof’ ofwel de katholieke kerk.
Een 63-jarige Helmonder krijgt een gevangenisstraf van 8 maanden en tbs met voorwaarden opgelegd voor brandstichting in zijn appartement. Dat bepaalde de rechtbank Oost-Brabant vandaag.
HELMOND – Helmond hoofdstad van de Peel? Nee. In een grijs verleden was Helmond inderdaad wel hoofdstad van Peelland. Maar dat waren andere tijden. Helmond centrum van de Peel? Nee. Sommigen zeggen dat wel, maar de Peelregio kent meer centra en Helmond is er volgens mij daar een van. Als mij gevraagd wordt: noem eens een echte Peelgemeente, dan denk ik zelfs niet meteen aan Helmond maar eerder aan Deurne of Asten. Die liggen ook veel meer in de Peel. Dan denk ik namelijk aan knuppelbruggen en voormalige turfstekerijen. Maar natuurlijk hoort Helmond nadrukkelijk ook bij de Peel. Voor mij is Helmond de poort van en naar de Peel. En bij een poort is het vaak goed toeven. Maar politiek gezien heeft Helmond er de afgelopen tijd een zooitje van gemaakt! Peel 5.1 zónder Helmond is toch wel een schande die volgens mij voorkomen had kunnen, wat zeg ik, moeten worden.
De politie heeft vanochtend vroeg een 22-jarige automobilist uit Zwolle aangehouden na een eenzijdig ongeval in Meppel (Drenthe). Zijn 22-jarige bijrijder uit Helmond raakte ernstig gewond. Ook de automobilist werd uit voorzorg naar het ziekenhuis gebracht.

